Naucz się inwestować. Naucz się inwestować od tych, którzy już osiągnęli sukces. Spis literatury inwestycyjnej. Literatura i książki o inwestycjach

Lista referencji jest kompilowana według, po prostu weź i skopiuj.
O działalności inwestycyjnej w Federacji Rosyjskiej, prowadzonej w formie inwestycji kapitałowych [Zasób elektroniczny]. - Tryb dostępu: (skopiuj tutaj stronę adresową)
Dekret rządu Federacji Rosyjskiej z 13.09.2010 N 716 (zmieniony 30.12.2011) „W sprawie zatwierdzenia zasad tworzenia i realizacji federalnego ukierunkowanego programu inwestycyjnego” [Zasoby elektroniczne]. - Tryb dostępu: (skopiuj tutaj stronę adresową)
Federalny program inwestycyjny na rok 2012 oraz na okres planowania 2013 i 2014 [Zasoby elektroniczne]. - Tryb dostępu: (skopiuj tutaj stronę adresową)
W sprawie federalnego ukierunkowanego programu inwestycyjnego na rok 2012 i na okres planowania 2013 i 2014 (zam. Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Rosji z dnia 16 stycznia 2012 r., Nr 177-OS / D17) [Zasoby elektroniczne]. - Tryb dostępu: (skopiuj tutaj stronę adresową)
Bocharov V.V. Inwestycje: Podręcznik / V.V. V. Bocharow. - SPb .: Piotr, 2009 .-- 384 s.
Deeva, AI Inwestycje: podręcznik / A.I. Deewa. - M .: Wydawnictwo „Egzamin”, 2009 r. - 436 s.
Iwaszkowski S.N. Ekonomia: mikro i makroanaliza: podręcznik. -ćwiczyć. dodatek / S.N. Iwaszkowski. - M .: Delo, 2009 .-- 360 s.
Igonina L.L. Inwestycje: Podręcznik. dodatek / L.L. Igonina; Wyd. V.A. Ślepow. - M .: Prawnik, 2012 .-- 480 s.
Inwestycje: podręcznik / Wyd. W.W. Kowaliow. - M .: Prospekt, 2008 .-- 360 s.
Inwestycje: Podręcznik. dodatek / wyd. Śr. Chinienow. - M .: KnoRus, 2011 .-- 368 s.
Merkułow, Ya.S. Inwestycje: przewodnik po studiach / Ya.S. Merkułow. - M .: INFRA-M, 2010 .-- 420 s.
Neshitoi, A.S. Inwestycje: Podręcznik / A.S. Niezdrowy. - wyd. 6, ks. i ks. - M .: Korporacja wydawnicza i handlowa „Dashkov and K 0”, 2010. - 372 s.
Khazanovich ES Inwestycje: Podręcznik. dodatek / E. S. Chazanowicz. - M .: KnoRus, 2011 .-- 320 s.
Yankovsky K.P. Inwestycje: Podręcznik / K.P. Yankovsky. - SPb .: Piotr, 2012 .-- 368 s.


Opracowano dla Ciebie listę literatury na temat „Inwestycje”, która przyda Ci się na studiach.WIĘKSZOŚĆ KSIĄŻEK Z TEJ LISTY JEST NA OZONIE, ABY SPRAWDZIĆ WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA ODPOWIEDNI ZDJĘCIE „WIEDZA TO MOC”skopiuj tam nazwę i zamów, ceny są niskie.
Ten samouczek twierdzi, że jest podręcznikiem dla wszystkich zainteresowanych inwestowaniem w amerykańskie papiery wartościowe.Sekcję Teorii przygotowała Tamara Teplova, profesor Wyższej Szkoły Ekonomicznej. W rzeczywistości jest to historia amerykańskiego rynku akcji od jego powstania do dnia dzisiejszego, poparta opisem instrumentów finansowych i specyfiką regulacji giełdowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki części teoretycznej książka może przydać się nie tylko początkującemu inwestorowi, ale także każdej ciekawskiej osobie, która chce zrozumieć, czym jest giełda i do czego służy.
Dwaj inni współautorzy, Igor Klyushnev i Dmitry Panchenko, są szefami firmy inwestycyjnej Freedom Finance, która aktywnie promuje inwestycje w amerykańskie papiery wartościowe wśród rosyjskich inwestorów. W książce odpowiadają za sekcję „Praktyka”, która szczegółowo wyjaśnia, jak zacząć inwestować. Klyushnev i Panchenko zdołali uniknąć jakichkolwiek odniesień do ich firmy.Czytelnicy dowiedzą się, dlaczego potrzebujesz osobistego planu finansowego, jak handlować na giełdzie za pośrednictwem maklera i co sprawozdania finansowe amerykańskich firm mogą powiedzieć inwestorowi. Tutaj można również zapoznać się z analizą fundamentalną i techniczną, nauczyć się rozumieć wykresy i tworzyć portfel inwestycyjny, a także zapoznać się z historiami sukcesu znanych amerykańskich inwestorów – na przykład Jessego Livermore’a i Warrena Buffetta.
Cytat: „Istotna różnica między amerykańskimi funduszami wzajemnymi a ich rosyjskimi odpowiednikami, funduszami wzajemnymi, polega na tym, że fundusze amerykańskie regularnie wypłacają dywidendy swoim udziałowcom – zwykle raz na kwartał. W takim przypadku inwestor może odmówić otrzymania dywidendy w swoje ręce, w takim przypadku dywidendy zostaną ponownie zainwestowane w fundusz. Według wyliczeń autora monografii „The Economics of Investment Funds” jeden dolar zainwestowany w najstarszy amerykański fundusz inwestycyjny MIT w roku jego założenia (1924), 89 lat później (2013) przyniósłby udziałowcowi 347 dolarów. - dokładnie kosztem dywidend, podczas gdy szacunkowe udziały kosztowe MIT w tym okresie wzrosły tylko siedmiokrotnie”.
Giełda dla początkujących
Autorzy: A. Vernikov, V. Markov, E. Shishkina, N. Podlevskikh, Yu. Sorokina, N. Avakyan
Wydawca: "Pero", 2015Ten przewodnik po handlu na giełdzie został przygotowany przez profesjonalnych traderów i menedżerów z Zerich Capital Management IC. Opiera się na szkoleniu Szkoły Umiejętności Giełdowych, która pracuje w firmie i uczy tradingu od podstaw. Autorzy prowadzą prezentację od prostej do złożonej: najpierw czytelnik dowiaduje się, czym jest giełda i z czego się składa, potem czym są instrumenty finansowe i jak z nimi pracować.
Książka zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące otwierania konta handlowego i dokonywania transakcji, a także omawia różne rodzaje handlu i poszczególne strategie. W ostatnim rozdziale autorzy postanowili opowiedzieć o usługach dostępnych dla klienta IC „Zerich Capital Management”, ale to jedyna część książki, która zawiera informacje reklamowe. Poza tym Giełda dla początkujących naprawdę brzmi jak dobrze napisany podręcznik dla prywatnego inwestora.Jedną z mocnych stron tej książki jest wyjaśnienie złożonych pojęć finansowych w najbardziej przystępnym języku. Autorzy rozszyfrowują dla czytelnika terminy takie jak roadshow, IPO, scalping, margin call i inne słownictwo handlowe, które niezmiennie przeraża początkujących.
Cytat:„Przed debiutem firma organizuje Road Show. Polega na spotkaniach z potencjalnymi inwestorami i analitykami w celu omówienia zagadnień związanych z rozwojem firmy. Udany roadshow to dobry sposób na przyciągnięcie uwagi nie tylko przyszłych akcjonariuszy, ale także mediów. Ponadto podczas road show powstaje księga zamówień na zakup wyemitowanych akcji, dzięki której firma może pośrednio ocenić sukces zbliżającego się IPO.”Instrukcja samodzielnej instrukcji dla handlowca. Psychologia, technika, taktyka i strategia

1. "Rozsądny Inwestor" — Benjamin Graham

Książka ta pojawia się w niemal każdym rankingu książek o inwestycjach. A jeśli o tym nie wspomniano, taka ocena jest bezwartościowa. W mojej ocenie ta książka wyprzedza resztę. z ogromnym marginesem. Ale cóż mogę powiedzieć - zaraz po przeczytaniu tego w 1950 (pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1949), 19-letni chłopiec, o imieniu Królikarnia rozpoczął swoją podróż do statusu najlepszego inwestora na świecie. Tak, to tej książce zawdzięczam Warren Buffett Do ich 66 miliardów stan. 66 miliardów dolarów, Karl!

Z pewnością ta książka jest prawdziwa Biblia Inwestora.

Książka jest uważana za dość trudną, ale jeśli zamierzasz dodać do list odnoszących sukcesy inwestorów-miliarderów, będziesz musiał ją opanować

2. „Eseje o inwestycjach, finansach korporacyjnych i zarządzaniu przedsiębiorstwem” — Warren Buffett

Starzec w formie bufetu nauczyłem się od Graham nie tylko inwestowanie, ale sztuka pisania bestsellerów inwestycyjnych. To prawda, że ​jeśli w pierwszym przypadku uczeń przewyższył nauczyciela, to w dziedzinie pisarza trochę się poddał. Przynajmniej w mojej ocenie
Książka jest zbiór listów w formie bufetu udziałowcy korporacji Hathaway z Berkshire , którego jest szefem. Ta książka odzwierciedla filozofię Świetny inwestor... Wiele fraz z książki stało się aforyzmami.

3. — Bodo Schäfer

Schäfer od dawna zdobywa miłość czytelników na całym świecie. Wiele osób twierdzi, że ta książka zmieniła ich życie.

Przede wszystkim ta książka ma na celu: zmienić nastawienie przeciętnego człowieka na nastawienie milionera.

I ta książka również opowiada o jak zarobić milion w 7 lat. Najwyraźniej nie rubli

4. — Joel Greenblatt

Książka daje konkretna strategia inwestycyjna, oraz Greenblatt twierdzi, że ta strategia zadziała, nawet jeśli wszyscy o tym wiedzą.

widzę w tej książce 3 główne zalety:

Ona nie jest duża
Podana jest konkretna strategia
Wszystko jest napisane bardzo prostym językiem i jest dobre dla początkujących.